Primarul PSD al Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a declarat miercuri că „în principiu”, Eugen Tomac, vehiculat ca propunere de premier, „este o persoană cu bun simţ”. dar va trebui să vadă şi ce îşi propune.
Chestionată dacă PSD îl va nominaliza pe Sorin Grindeanu, Lia Olguţa Vasilescu a răspuns: „Din păcate, noi nu am dat şi funcţia de preşedinte al României ca să poată să facă această nominalizare, motiv pentru care aşteptăm să vedem ce decide Nicuşor Dan”.
Ea crede că PSD va veni cu o decizie foarte repede după ce va fi făcută nominalizarea.
„Nu am cum să privesc această ezitare a preşedintelui, aşteptăm şi noi ca toată lumea să ia o decizie. (..) Noi ne-am prezentat la nişte consultări în care ne-am spus punctul de vedere. Mai departe, va ţine cont sau nu va ţine cont domnul preşedinte de propunerile pe care le-am făcut noi”, a precizat social-democrata.
Primarul Craiovei s-a referit şi la varianta Eugen Tomac, propunere de premier.
„Nu ştiu cu ce program va veni Eugen Tomac. În principiu, Eugen Tomac este o persoană cu bun simţ. Va trebui să vedem şi ce îşi propune Eugen Tomac să facă”, a declarat Lia Olguţa Vasilescu.
Important este că domnul Tomac are origine sănătoasă, mai ales dacă ne gândim la momentul istoric actual. Nici cu Olguța nu îmi este rușine și nici cu foarte mulți politicieni români, indiferent din care partid fac parte. Și dacă are origine sănătoasă nici că mai trebuie ales.
Origini sănătoase, recomandat cu insistență și tărie de mizera Olguța o alta escroaca din politica românească?! E același model, recomandarea pentru Bolojaf care s-au dovedit o uriașă țeapă pentru #gisti, bananieri și blugisti inclusiv la feminin.
Bolo a zis de la bun început că el lucrează numai cu demisia pe masă. Și acum face la fel: lucrează cu demisia pe masă. Refuză însă să o înainteze la Cotroceni pentru că după aceea n-ar mai putea lucra.
Originea conteaza! Origine marca Zele, aceeasi ca si a presedintelui Dan. Cand sunt cameleonici se numesc cripto-j de la jezuitii.
Da, bun simț asociat cu Băsescu, te pufnește râsul…