Antrenorul Florin Maxim face istorie la Corvinul Hunedoara, în ciuda numeroaselor oferte tentante venite de la echipe de primă ligă. La finalul partidei de la Iaşi, tehnicianul hunedorean a vorbit despre proiectul „Corvinul” şi motivele care îl fac să continue la Hunedoara.
„În meseria de antrenor, când ai rezultate, ești dorit. Au fost oferte, nu vă ascund, dar am un plan aici la Hunedoara, sunt susținut, domnul primar, că de la el pleacă totul, ne lasă să ne facem meseria așa cum știm noi mai bine. Îl avem pe Toni Heleșteanu, un ieșean cooptat în staff, suntem o mână de oameni care încercăm să facem lucruri bune. Cred și sper că putem face lucruri bune, frumoase, la Hunedoara, acum va fi gata și baza de pregătire, nu am niciun motiv pe termen scurt și mediu să plec” a spus Maxim pentru gsp.ro.
Sub „bagheta” lui Florin Maxim, Corvinul Hunedoara conduce autoritar în clasamentul ligii secunde şi are toate şansele să revină în prima ligă după o pauză de foarte mulţi ani.