Ferma animalelor românească

 

În democrația românească și cea europeană UNII SUNT MAI EGALI DECÂT ALȚII.

Principiul democratic al „egalității superioare” l-a descifrat prima dată George Orwell în celebra alegorie „Ferma animalelor”.

Orwell a descris mai bine ca oricine procesul prin care, modificând principiile democrației și acoperindu-le cu o mască falsă, dictatura își face loc pentru a lua locul idealurilor de libertate și egalitate.

Iar simbolic, cei care preiau puterea și conduc dictatorial sunt PORCII.

Și astfel, noi, PORCII, decidem că din Guvernul României nu trebuie să facă parte partidul celor pe care NOI îi catalogăm ca fiind extremiști.

De aceea, noi, PORCII, vom acoperi democrația cu masca falsă a „cordonului sanitar” prin care îi vom izola și ostraciza până la eliminarea totală pe cei care gândesc altfel.

Să fie clar, în UE și în România, toți suntem egali.

Dar noi, PORCII, suntem mai egali decât ceilalți.

Share

1 COMENTARIU

  1. De 36 ani, în Romania exista doua categorii cu calități și caracter in practica diferit, și anume:
    1. Cetățenii din Romania care sunt conștienți, care au creierul și privirea plus gândirea sănătoasă, care știu ce vor de la viață pentru toți compatrioții la modul real și sănătos, care sunt catalogați altfel decât iubitori de patrie natală numita în acte in a din antichitate Romania,
    Și:
    2. Ordinarii și mizerabilii infractori in practica din partea de sus a gloatei politice plus șantajiștii și amenințătorii care au împărțit și catalogat compatrioții, ordinarii care și-au dat legi cu dedicație pentru a practica minciuna și dezinformarea contra compatrioților români, ordinarii criminali care distrug și vând tot ce înseamnă Romania, care execută cu sânge rece patria natală, care în permanență acestor 36 ani, nu fac decât să distrugă iremediabil sănătatea compatrioților prin orice experimente pentru a ramane doar ei la conducerea României prin orice metode ascunse! Și e la vedere in a din 2008 când se pare că, au fost ultimele alegeri din Romania, după care a intrat pe felie cinismul, falsul în orice, minciunile în totul, Miniciuna fiind politica de stat în România prin lege=imunitatea politica in declarații cu extindere pe infracționalitate, cu alte cuvinte, a debutat dictatura prostilor analfabeți cu teancul de diplome de studii primite dubios(cu conținut fals, achiziționate pe bani sau cadou in cutia poștală) pentru a ajunge in conducerea României la mințit și furat. Culmea, s-au lipit de aceasta categorie și televiziunile, radiourile, vlogerii și destui cretini cu studii reale la zi dar cu pupatul cururilor și a conturilor la momentul manipulări minciuni contra cetățenilor obiectivi. Această ultimă categorie nr.2 e cea mai extinsă, e categoria narcisiștilor bazată pe misecuvinism total fie și prin infracționalitate, multi spun că e categoria „Fecundare și crescătorie de porci bipezi cu sediul la secu-sts+”, și, pentru că exportul e blocat și interzis din si in Romania, colcăie peste tot calamitățile practicate distrugător de acești porci bipezi inclusiv importul din (Franța, republica moldova, ukraina, germania, israela, =minorități altele decât rromii/țiganii din Romania), prin plantare in funcții gras plătite contra co.patruotilpr din Romania. Ferma de porci nu e decât o gradina zoo bipeda a politicii românești care, flamanzi fiind, ucid orice bine a vieții, orice speranță și bucurie de viata, de viitor al oricui din Romania. Citez versuri din memorie, în legătură cu practicile acestora din fermele de animale:
    „Flamanzi și goi, far’adapost,
    Săraci de-a pururi foști.
    Copilărie prea total prosti,
    Urcat-am scara-n sus dar prost,
    Că am ajuns chiar ne-am de prost,
    Cu vile, bani dar fara demnitate,
    Cu lux și curve-n poarta la comanda,
    Cu mucii șterși în fals si curg pe nara,
    În zburător pășesc, e grav in tara,
    Morala: luxul și nesimțirea la purtător nu te face exemplu demn și onorabil, gunoi din naștere, gunoi ramai.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Precizare

CotidianulHD este un spațiu liber și independent dedicat vocii hunedorenilor pentru România precum și celor plecați la muncă și cu preocupări legate de regiune dar și de soarta țării și viața lumii, în spiritul foilor de altădată, dedicate adevărului și dreptății,informării și dezbaterii.

Celor care ne citesc le cerem respect pentru subiect, indiferent că este vorba despre persoane, despre comunități, religii, țări sau popoare. Îi rugăm pe toți să se exprime cuviincios și la subiect și să nu se teamă să spună ce gîndesc despre stat și conducători.

Toate postările care se depărtează de acest spirit ar putea fi ignorate sau editate dar numai cu gîndul la curățenia agendei publice!

Cîteva ipoteze după noua desemnare

Desemnarea lui Adrian Veștea arată ca o încrîncenare.

Ultima Oră

Share

Similare
Articole

Vetuța Stănescu și Călin Marian, lipiți de Bolojan

Președinta PNL Hunedoara, deputatul Vetuța Stănescu, rămâne de partea lui Ilie Bolojan,

Poezie turcească, matematică australiană

Știți vorba aia veche de pe stadion, „am jucat minunat, dar am luat bătaie”?

AUR: Desemnarea lui Veștea adâncește criza politică

AUR reacționează la decizia lui Nicușor Dan de a-l însărcina pe Adrian Veștea cu formarea unui nou Guvern,

Brazilia a scăpat ieftin

Noi, cei care am crescut cu posterele marilor echipe ale Braziliei pe pereți, am fost obișnuiți cu o regulă clară,