Guvernarea, încotro? Grindeanu: „Toate opţiunile sunt deschise”

 

Liderul PSD, Sorin Grindeanu, a declarat marţi, după ce moţiunea de cenzură a fost adoptată, că ”normal ar fi ca Ilie Bolojan să demisioneze în acest moment”, chiar dacă e interimar, pentru că vorbim de un vot covârşitor.

„Cred că normal ar fi ca Ilie Bolojan să demisioneze, în acest moment, din funcţia de prim-ministru, chiar dacă e interimar, pentru că vorbim de un vot covârşitor”, a spus Grindeanu la Parlament.

„Mi-aş dori ca rapid, la Cotroceni, împreună cu celelalte partide, să găsim o soluţie şi să mergem înainte”, a mai spus liderul PSD.

Grindeanu a reiterat că PSD nu va susţine guverne minoritare.

Sorin Grindeanu: Toate opţiunile sunt deschise

 

„Eu nu vreau şi n-o să ies din ceea ce v-am spus şi până acum. Aşa cum am făcut apel la ceilalţi colegi din Parlament, de la alte partide politice, să încerce să se ocupe de partidele lor, nu o să auziţi de la mine să dau lecţii celor de la PNL sau sfaturi celor de la USR. E treaba domniilor lor să-şi decidă viitorul politic. Eu pot să vorbesc doar în numele PSD-ului şi spun următorul lucru, că PSD-ul este dispus rapid la găsirea unei soluţii, că îmi doresc să avem rapid un guvern, că toate opţiunile sunt deschise”, a subliniat Grindeanu.

Share

1 COMENTARIU

  1. Sa nu ne bucuram inca, e mult prea târziu pentru aceasta acțiune finala! De ce? Pentru că, bugetul statului e gol, totul e pus pe hârtie și nu se mai modifica in binele României și al cetățenilor din Romania! Doar o alta guvernare poate modifica, dar nu cum grohaie cucuruzii jurnaliști că, UE nu accepta partidul suveranităților la guvernare pentru că, le dau bătăi de cap celor de la UE și cocalarilor europarlamentari români care execută tara și pe compatrioții noștri! Ei pot schimba cursul tuturor hotărârilor dar foarte greu, și, nu ceea ce se vehiculează ca amenințări și sperietori pentru sufletul colectiv al cetățenilor români! Mai rău de cât și cum se trăiește actualmente, nu cred că se va accentua! Urmează, deja au debutat acțiunile pe conducerea României, urmează august când cascada se apropie, sper, de plasatul aiurit la Cotroceni, ca până în noiembrie cel târziu, sa fie scuipat și acest excrement de la Cotroceni cu tot cu ai lui escroci îmbogățiți de peste tot, din orice resursa donată pentru sănătatea copiilor minori și a bătrânilor bolnavi și sărăciți din Romania. S’auzim de bineeeee🙏🙏🙏!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Precizare

CotidianulHD este un spațiu liber și independent dedicat vocii hunedorenilor pentru România precum și celor plecați la muncă și cu preocupări legate de regiune dar și de soarta țării și viața lumii, în spiritul foilor de altădată, dedicate adevărului și dreptății,informării și dezbaterii.

Celor care ne citesc le cerem respect pentru subiect, indiferent că este vorba despre persoane, despre comunități, religii, țări sau popoare. Îi rugăm pe toți să se exprime cuviincios și la subiect și să nu se teamă să spună ce gîndesc despre stat și conducători.

Toate postările care se depărtează de acest spirit ar putea fi ignorate sau editate dar numai cu gîndul la curățenia agendei publice!

Cîteva ipoteze după noua desemnare

Desemnarea lui Adrian Veștea arată ca o încrîncenare.

Ultima Oră

Share

Similare
Articole

Vetuța Stănescu și Călin Marian, lipiți de Bolojan

Președinta PNL Hunedoara, deputatul Vetuța Stănescu, rămâne de partea lui Ilie Bolojan,

Poezie turcească, matematică australiană

Știți vorba aia veche de pe stadion, „am jucat minunat, dar am luat bătaie”?

AUR: Desemnarea lui Veștea adâncește criza politică

AUR reacționează la decizia lui Nicușor Dan de a-l însărcina pe Adrian Veștea cu formarea unui nou Guvern,

Brazilia a scăpat ieftin

Noi, cei care am crescut cu posterele marilor echipe ale Braziliei pe pereți, am fost obișnuiți cu o regulă clară,