Un bărbat în vârstă de 57 de ani și-a pierdut viața în urma unui accident rutier produs astăzi, în localitatea Costești. La fața locului au intervenit pompierii Detașamentului Orăștie cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD. De asemenea, în sprijinul acestora, a fost alocat și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.
„La fața locului, pompierii au constatat faptul că, în accident a fost implicat un singur autoturism în care se aflau trei persoane.
Două dintre acestea au fost găsite în afara autoturismului și nu au necesitat îngrijiri medicale, însă unul dintre ocupanți, un bărbat în vârstă de 57 de ani, se afla în stop cardio respirator.
Imediat, echipajele medicale au început manevrele de resuscitare, dar din nefericire, bărbatul nu a mai putut fi salvat”, informează plutonierul Roxana Mateuț, purtătorul ed cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Hunedoara.
Urmează ca polițiștii de la Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara să stabilească cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.