Președintele SUA Donald Trump a recunoscut că l-a numit nebun pe premierul israelian Benjamin Netanyahu, aliatul său, referindu-se la luptele din Liban, în timp ce Statele Unite încercau să negocieze încetarea ostilităților cu Iranul.
„Nu aş spune că am fost supărat. Am fost puţin deranjat de faptul că se luptă constant cu Libanul”, a spus Trump într-un interviu.
Cu toate acestea, Trump a continuat spunând că el şi Netanyahu se înţeleg foarte bine.
Donald Trump a confirmat în interviul acordat Mirandei Devine de la The New York Post că l-a numit pe prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu „nebun” în timpul unei convorbiri telefonice pe care au avut-o luni, dar a insistat că „lucrează foarte bine împreună”.
Doi nebuni, doi demenți, doi criminali cu aceleași metehne, cum sa nu se înțeleagă😂😉?!
Cine poate avea încredere în doi escroci corupți până în măduva oaselor și criminali periculoși, posibil cei mai periculoși de pe planetă, având pe conștiință zeci de mii de morți și mutilați?